Elma Sirkesinin Faydaları

 
Yüzlerce senedir evimizden noksan etmediğimiz bu mucizevi ürün sıhhat, temizlik, kozmetik şeklinde biroldukça alanda kullanılmaktadır.
 
Elma sirkesinin mucizelerinden yararlanmak isteyenler için bu olağanüstü iksiri bir kaç alt başlıkta inceleyelim:
 
1- Elma sirkesi bol miktarda C vitamini, sodyum, potasyum ve kalsiyum içermektedir. Elma sirkesi bedenin sağlıklı alkali pH düzeyine yetişmesina destek sunar. Sağlıklı bir pH değeri vücuttan daha fazla toksin madde atılmasıyla doğru orantılıdır.
 
Elma Sirkesinin Güzellik Sırları
 
2- Elma Sirkesinin Faydaları ile güzelliğinize güzellik katarken biroldukça kimyasal üründen daha etkili ve daha ekonomik bir tercih yapmış olmuş olursunuz. Saçlarınız için son durulama suyuna ekleyeceğiniz bir kaç kaşık elma sirkesi ile saçlarınızda şampuan ve saç kremlerinden kalan kimyasal tortuları arındırmış ve saçlarınıza parlaklık kazandırmış olmuş olursunuz. Cilt toniği yerine kullanabileceğiniz elma sirkesini temiz bir kapta bire iki oranında seyreltip kullanabilirsiniz.
 
3- Elma sirkesini saç ve cilt temizliğinden farklı olarak mutfak ve ev temizliğinde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Mutfak tezgâhından, fırın içlerine, bulaşık makinesinde parlatıcı olarak, yüzey temizliğinde ve hatta tuvalet temizliğinde bile kullanmak mümkün. Birebir su ile seyrelteceğiniz elma sirkesi ile mutfak tezgâhını silebilir, bulaşık makinesi gaslıne parlatıcı yerine elma sirkesi koyabilir, birazcık karbonat ile karıştıracağınız elma sirkesi ile fırının içini hiç yorulmadan temizleyebilir geceden tuvalete döküp beklettiğiniz takdirde tuvaletinizi hijyenik bir şekilde temizleyebilirsiniz.
 
Elma Sirkesinin sıhhat Sırları
 
4- Yoğun lifli içinde ne olduğu yardımıyla içeceğinize ekleyeceğiniz bir kaç kaşık elma sirkesi ile ishal ve kabızlık şeklinde rahatsızlıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi kolesterolünüzü sağlıklı bir seviyede tutmaya yardımcı olurken, antiglisemik içeriği sayesinde kan şekerinizin ani iniş ve çıkışlarını dengeler, yapmanız gereken tek şey, bir bardak suyun içine üç dört yemek kaşığı elma sirkesi koymaktan ibaret. Ayrıca bu mucizevi ürün yağ yakıcı ve iştah baskılayıcı etkisi ile yüzlerce senedir kilo vermek amacı ile rejim listelerine eşlik etmektedir. Sabahları metabolizmayı uyandırmak ve güne zinde başlamak adına bir bardak ılık suyun içine koyacağınız bir tatlı kaşığı bal ve bir yiyecek kaşığı sirke size kilo vermek için yardımcı olacaktır.

ile bir site kur

  • Tamamen ücretsiz
  • Yüzlerce tasarım
  • Son derece kolay

Bu website Webnode.com.tr ile oluşturulmuştur. Bugün ücretsiz kendi siteni oluştur!