Üslup Sahibi Blog: Maiotik, Yayında!

https://maiotik.com/wp-content/uploads/2016/10/%C3%9Cst-Logo-1.png

Merhaba sevgili okur,

Şimdi projemizden bahseden en az 200 sözcüklük bir tanıtım yazısı yazmamız gerekiyor. İşte bu noktada bir yazar olarak tıkanıyorum. Yanlış anlaşılmasın telif karşılığında metin yazmak ya da sipariş üzerine öykü oluşturmak kalem erbabının tamam olduğuna dair en önemli kanıt bence. Bundan geri durmamak kendimizi bu tür işlerin içine atmak lazım. Söz gelimi dosya konusu olan o dergiler nasıl çıkıyor sanıyorsunuz? Ama iş kendi projenden bahsetmek olunca biraz zor, tevazulu olmak gerekiyor, alçak gönüllülüğü abartırsan anlaşılmama ya da önemsenmeme ihtimalin var. Zor.

Blogger olduğumuzdan mütebellit etrafından dolanmaktan konuya geçemiyoruz bir türlü. Ben kendimi bildim bileli –daha doğrusu babama daireden ilk bilgisayarı verdiklerinden beri- weble uğraşıyorum. Lise yıllarından beri de sürekli blog açıp kapatıyorum. Üniversitede baya ciddi ciddi bir portal işine girdiğimiz bile olmuştu. Biz hep üretip hep yazıyorduk ama bir türlü karşılığını alamıyorduk. Hep diyorum: para olarak değil, iyi yazdığımız için de değil; emeklerimizin karşılığının bir yorumla dahi olsa görmek istiyorduk ama olmuyordu. Sonra iş güç sahibi olduk. Büyüdük, gündelik telaşlar hayatımızın daha büyük bir bölümünü kapsamaya başladı ve weble uğraşmaya bir dönem ara verdik. Hem sınırlı bütçeyle ne reklam yapabiliyor, ne doğru adımları atabiliyor, ne de okunuyorduk. Ama böyle birşey yapmadan durmakta olmuyordu. Bizde bunun üzerine dedik ki: "Bir gün değerlenirse eyvallah ama değerlenmese de biz buraya şunu açalım böyle ömür boyu kalsın. Gerekirse kişisel arşiv olarak kullanırız." dedik ve lisanslı bir tema, lisanslı bir logo ve güvenli bağlantı altyapısıyla MAİOTİKi kurduk.

İddialı değiliz, naifiz. Manifesto kısmımız falan bizce güzel oralara bakabilirsiniz. Ünlülerimizi Bilelim Köşesi’nden tutun da, Entelektüel Mastürbasyon köşesine kadar üzerinde uzun süre düşünülmüş kategorilerimiz falan var. E diyeceksiniz ki: "Bu diğer sitelerde de var. Size niye gelelim?" Öyle bilemiyorum. İlginç bir üslup oldu bizde. Bilerek yapmadık ama okurken keyif alıyoruz yani birbirimizi belki sizde seversiniz.

Görüşürüz.

Burunlarınızdan öpüyoruz.

ile bir site kur

  • Tamamen ÜCRETSİZ
  • Yüzlerce tasarım
  • Son derece kolay

Bu website Webnode ile oluşturulmuştur. Bugün ücretsiz kendi siteni oluştur!